وسایل لازم و ضروری برای جلسه آزمون تیزهوشان

  مشاوره تیزهوشان   زمان مطالعه 3 دقیقه  17 / 12 / 1400 اشتراک گذاری

آزمون تیزهوشان در دو مرحله در سال‌های تحصیل دانش‌آموزان در مدارس برگزار می‌شود. دانش‌آموزان در سال‌های ششم و نهم می‌تواند به صورت داوطلبانه در این آزمون شرکت کنند. قبولی در آزمون تیزهوشان امکان تحصیل در مدار سمپاد را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند. هرچند عدم قبولی در این آزمون آن‌ها را از ادامه تحصیل در مدارس عادی باز نخواهد داشت. روز برگزاری این آزمون روزی مهم و احتملا پر‌تنش برای داوطلبان آزمون خواهد بود. به همین علت در این مطلب وسایل لازم و ضروری برای جلسه آزمون تیزهوشان را معرفی کرده‌ایم تا دانش‌آموزان در فرصت مناسب این لوازم را آماده کنند.

وسایل لازم برای آزمون تیزهوشان
وسایل لازم برای آزمون تیزهوشان

کارت ورود به جلسه آزمون تیزهوشان

کارت ورود به جلسه یکی از مهم‌ترین مدارکی است که در همه آزمون‌ها باید همراه خود داشته باشید. این کارت نشان دهنده اطلاعات شما و مدرکی برای اثبات ثبت نام در آزمون تیزهوشان است. در فرصت اعلام شده چند روز قبل از شروع آزمون به سایت معرفی شده مراجعه کنید و کارت ورود به جلسه خود را پرینت بگیرید.

کارت شناسایی

وجود یک کارت شناسایی سر جلسه آزمون برای احراز هویت داوطلبان ضروری است. علاوه بر کارت ورود به جلسه، کارت ملی یا شناسنلمه خود را نیز به همراه داشته باشید.

ساعت مچی

مدیریت زمان نقش مهمی در موفقیت در این آزمون دارد. به همین دلیل یکی از وسایل لازم و ضروری برای جلسه آزمون تیزهوشان ساعت مچی است.

مداد نرم

حتما می‌دانید که برگه پاسخ‌نامه خود را باید با یک مداد مشکی پر کنید. با استفاده از یک مداد مشکی نرم به سوالات پاسخ دهید تا پاسخ‌نامه آسیبی نبیند.

پاک کن

از دیگر لوازم ضروری برای استفاده در جلسه آزمون تیزهوشان یک عدد مداد پاک کن است. مداد پاک کن نیز باید مانند مداد نرم باشد تا باعث پارگی برگه پاسخ‌نامه نشود.

پاک کن وسیله ضروری برای آزمون تیزهوشان
پاک کن وسیله ضروری برای آزمون تیزهوشان

مداد تراش

در صورت شکستن یا کند شدن نوک مداد به یک مداد تراش نیاز خواهید داشت. پس از همراه داشتن یک مداد تراش در جلسه آزمون تیزهوشان غافل نباشید.

سوزن یا سنجاق قفلی

حتما می‌دانید که لازم است کارت ورود به جلسه خود را بر روی سینه خود بچسبانید. برای این کار باید حتما یک سوزن یا سنجاق قفلی به همراه داشته باشید.

مواد قندی

از مهم‌ترین وسایل لازم و ضروری برای جلسه آزمون تیزهوشان می‌توان به مواد قندی اشاره کرد. پاسخ‌گویی به سوالات دشوار این آزمون باعث می‌شود بدن داوطلبان به استفاده از قند‌های ساده احتیاج پیدا کند.

یک بطری آب و آبمیوه

آب برای رفع تشنگی حاصل از خوردن مواد قندی و آبمیوه برای فراهم کردن مواد قندی مورد نیاز برای بدن ضروری هستند.

دستمال کاغذی یا پارچه‌ای

به همراه داشتن دستمال نیز از ضروریات جلسه آزمون تیزهوشان است. اگر به هردلیلی به دستمال نیاز داشته باشید، بهتر است یک دستمال در دسترس خود داشته باشید.

لباس راحت و مناسب برای آزمون

دقت کنید از لباس‌های تنگ یا لباس‌هایی که با آن‌ها احساس راحتی ندارید استفاده نکنید.

در انتها توصیه میکنم به مطالب زیر هم سر بزنید:

برای دریافت مطالب بیشتر راجع به تیزهوشان و نمونه دولتی، پیج اینستاگرام ما را فالو کنید و برای تماشای کلیپ های آموزشی به کانال آپارات ما نیز مراجعه کنید.

اگر شما هم راجع به ”وسایل لازم و ضروری برای جلسه آزمون تیزهوشان” سوالی دارید، زیر همین پست بنویسید. قول می دهیم تا جای ممکن پاسخ دهیم.

اگر دانش آموز پنجمی ، ششمی ، هفتمی ، هشتمی و یا نهمی هستی و قصد داری در آزمون تیزهوشان یا نمونه دولتی قبول بشی ، مجموعه ابراهیمی 20 دقیقه مشاوره رایگان بهت هدیه میده , فقط کافیه فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند ...

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
  درباره این مطلب نظر دهید !

  دیدگاهتان را بنویسید

  3 نظر در “وسایل لازم و ضروری برای جلسه آزمون تیزهوشان

  BLANK style is purely built for customization. This style supports text, images, shortcodes, HTML etc. Use Source button from Rich Text Editor toolbar & customize your Slide In effectively.
  close-link
  به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
  شروع گفتگو
  سلام! نیاز به پشتیبانی داری ؟