تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آزمون نمونه دولتی

  نمونه دولتی   زمان مطالعه 3 دقیقه  23 / 12 / 1400 اشتراک گذاری

در این مطلب تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگویی به آزمون نمونه دولتی پایه نهم را شرح می‌دهیم. هر ساله مدارس نمونه دولتی اقدام به برگزاری آزمون‌هایی می‌کنند تا بتوانند بااستعدادترین دانش آموزان را گلچین کنند. در واقع شرط ورود به این مدارس، قبولی در این آزمون است. مدارس نمونه دولتی، علاوه بر کیفیت آموزشی بالا، شهریه‌های نسبتاً پایینی را دریافت می‌کنند و همین مورد سبب شده است تا هر ساله، دانش آموزان بسیار زیادی برای شرکت در این آزمون‌ها اقدام کنند.

افرادی که قصد شرکت در این آزمون‌ها را دارند، باید از مباحث آزمون و … اطلاعات کافی داشته باشند. داشتن اطلاعات کافی در این زمینه، باعث می‌شود در آینده با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای برای شرکت در این آزمون آماده شوند.

تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آزمون نمونه دولتی پایه نهم

در حال حاضر، آزمون نمونه دولتی پایه نهم شامل 100 سوال است. این 100 سوال از محتوای 7 کتاب درسی انتخاب شده و طرح می‌شوند.

مدت زمان پاسخگویی: دانش آموزان برای پاسخ گویی به این 100 سوال، 120 دقیقه فرصت دارند.

دانش آموزانی که تصمیم دارند در آزمون نمونه دولتی پایه نهم شرکت کنند، باید پس از شناخت مواد آزمون، منابع مفید و مناسبی را برای مطالعه انتخاب کنند و خود را برای رقابت با سایر دانش آموزان آماده سازند. تمامی سؤالات این آزمون از کتب درسی دانش آموزان طرح می‌شود، بنابراین لازم است فرد متقاضی منابع درسی که در آزمون از آن‌ها سوال طرح می‌شود را بشناسد و با توجه به ضریب آن‌ها، نسبت به مطالعه هر کدام اقدام کند.

اکنون که با زمان پاسخگویی به آزمون و منابع آزمون آشنا شده‌اید، لازم است از تعداد سوالات، ضریب هر کدام از دروس و محدوده طراحی سوالات در هر منبع آشنا شوید. اکنون به شرح این موارد می‌پردازیم:

منابع، تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آزمون نمونه دولتی پایه نهم
منابع درسی تعداد سوالات ضریب محدوده طراحی سوالات در آزمون
ریاضی 25 3 تا صفحه 112 (پایان درس ششم)
علوم تجربی 25 2 تا صفحه 132 (پایان درس دوازدهم)
فارسی 15 2 تا صفحه 110 (پایان درس چهاردهم)
زبان انگلیسی 7 1 تا صفحه 79 (پایان درس چهارم)
زبان عربی 8 1 تا صفحه 90 (پایان درس هشتم)
آموزش قرآن و پیام‌های اسمانی 10 2 قراآن: تا صفحه 93 (تا پایان درس هشتم)

پیام‌های آسمانی: تا صفحه 108 (پایان درس نهم)

مطالعات اجتماعی (جغرافیا، تاریخ و مدنی) 10 1 تا صفحه 132 (پایان درس نوزدهم)

 

جمع بندی

در این مطلب به بررسی تعداد سوالات و مدت زمان پاسخگویی به آزمون نمونه دولتی پایه نهم پرداختیم. در پایان لازم است یادآور شویم که مهم‌ترین و اصلی‌ترین منبع برای مطالعه، کنب درسی پایه نهم است که در طول مقاله به شرح مفصلی در رابطه با آن‌ها پرداختیم، اما دانش آموزان عزیز می‌توانند از مدرسین باتجربه و کاربلد و همچنین کتب آموزشی معتبر نیز برای شرکت در آزمون استفاده کنند.

امیدواریم توانسته باشیم در این مطلب، اطلاعات کاربردی و مفیدی را در رابطه با آزمون نمونه دولتی پایه نهم در اختیار شما عزیزان قرار داده باشیم.

در انتها توصیه میکنم به مطالب زیر هم سر بزنید:

برای دریافت مطالب بیشتر راجع به تیزهوشان و نمونه دولتی، پیج اینستاگرام ما را فالو کنید و برای تماشای کلیپ های آموزشی به کانال آپارات ما نیز مراجعه کنید.

اگر شما هم راجع به ”تعداد سؤالات و مدت زمان پاسخگویی به آزمون نمونه دولتی” سوالی دارید، زیر همین پست بنویسید. قول می دهیم تا جای ممکن پاسخ دهیم.

اگر دانش آموز پنجمی ، ششمی ، هفتمی ، هشتمی و یا نهمی هستی و قصد داری در آزمون تیزهوشان یا نمونه دولتی قبول بشی ، مجموعه ابراهیمی 20 دقیقه مشاوره رایگان بهت هدیه میده , فقط کافیه فرم زیر را پر کنید تا مشاوران ما با شما تماس بگیرند ...

 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .
  درباره این مطلب نظر دهید !

  دیدگاهتان را بنویسید

  BLANK style is purely built for customization. This style supports text, images, shortcodes, HTML etc. Use Source button from Rich Text Editor toolbar & customize your Slide In effectively.
  close-link
  به کمک نیاز داری؟ با ما در تماس باشید!
  شروع گفتگو
  سلام! نیاز به پشتیبانی داری ؟